Aktivite

Çalışanları Motive Etmenin 5 Yolu

Çalışanları Motive Etmek

İş hayatı insanların sürekli olarak stres altında oldukları bir alandır. Hemen her çalışma sektöründe birçok zaman gerginliklerin yaşanması, iş yükünün fazla olması gibi durumlar nedeni ile çalışanlar yeteri kadar iyi çalışamıyorlar. Böyle zamanlarda da şirket yöneticilerinin ya da kurum müdürlerinin çalışanlarını motive edecek çeşitli organizasyonlar düzenlemesi gerekiyor. Farklı organizasyonlar sayesinde çalışma ortamlarında hem çalışanlar daha iyi motive olacak hem de birbirleri ile daha iyi kaynaşma imkânı bulabileceklerdir. Şirket olarak yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor.

Çalışanlarınızı Motive Etmek İçin Yarışmalar Düzenleyin

Bir şirkette rekabet her zaman en iyi motive aracıdır. Ancak bu rekabetin sonunda da çalışanlara güzel bir ödül vaat etmeyi unutmayın. Motive olmak ya da çalışanlarınızı motive etmek için onların arasında olan rekabet düzeyini arttırmaya önem verin. Bu nu çeşitli yarışmalar ile yapabilirsiniz ya da çeşitli eğlence etkinlikleri ile de ortaya çıkarabilirsiniz.

Grup Çalışmaları Yapın

Çalışanların çalışma ortamlarında en büyük problemi birbirleri ile yeteri kadar iletişim halinde olmamalarından kaynaklanıyor. Herkesin bireysel çalışmaya odaklanmak istemesi hem işlerin yavaş yürümesine hem de bütünleşmenin sağlanamamasına neden oluyor. Böyle zamanlarda grup çalışmaları ve projeler yapmak çok daha iyi şekilde işe motive olmalarını sağlayacaktır.

Çalışma Mekânında Değişiklik Yapın

Eğer şirket ortamında sürekli olarak bulunmak zorunda değilseniz çalışanlarınızı dışarıda farklı bir mekânda çalışmaya davet edebilirsiniz. Çalışma mekânını arada değiştirmek çalışanların da kendilerini daha özgür hissetmesini sağlayacaktır. Ortamların ferah olması ve çalışmaya uygun olması son derece önemlidir.

Şirket Olarak Piknik Düzenleyin

Şirketlerin düzenlediği piknik ortamları her zaman eğlenceli ortamlardır. Ancak bu artık insanların alıştığı organizasyonlardır. Farklılık arıyorsanız biraz daha adrenalini yüksek organizasyonları tercih etmeniz gerekiyor. Bunun içinde profesyonel ekiplerle çalışmalısınız.

Flyzone Etkinlikleri Düzenleyin

Son yıllarda şirketlerin gözde motivasyon etkinliklerini Flyzone ekipleri düzenliyor. Çalışanlarınızın spor kıyafetlerini giyip yüksek bir müzik eşliğinde arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Farklı zorluk derecesine sahip olan parkurları ile Flyzone, yeni nesil bir motive aracı olarak sizlere hizmet veriyor.

Yorum Yap