Eğlence

Eğlence Ve Spor Bir Arada

eglenceli-aktivite

Dünyada yer alan en büyük üç sorun arasında obezite yer almakta olup; obezitenin temel sorunu ise yeme alışkanlığıyla birlikte hareket eksikliğinin gün geçtikçe artması olarak gösterilmektedir. Bunun önüne geçmek ise insanların hayatında ufak değişiklikler yapmasıyla mümkündür.

 Sağlıklı Bir Beden için Yapılması Gereken Ufak Değişiklikler

Kilo vermek için en önemli yollardan birisi aktif yaşamın arttırılmasıdır. Bunun için spor zorunlu gibi gözükse de eğlence ve sporun birleştirilmesiyle hem keyifli anılar biriktirirken hem de kilo veme sağlanabilmektedir. Eğlenerek spor yapılmasının bir diğer faydası ise sporun zorlanmadan hayatın bir parçası haline getirilmesine olanak sağlanmasıdır.

Aktif hayata geçilmesi önemli olduğu kadar sosyal ortamlara katılmak da insan psikolojisine iyi geldiği için sağlıklı bir beden için gereklidir. Hem iç hem de dış motivasyonunun arttırılmasının sağlanmasında sosyal ortamlar içerisinde yer alınan aktivitelerin tercih edilmesi pozitif etki yaratacaktır.

Müzik hayatın vazgeçilmez keyif unsurlarından biri olarak insanların hayatında yer almaktadır. Bu yüzden eğlenceli spor motivasyonunun arttırılmasında müziğin keyifli etkenlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

Eğlenceli spor adı verilen bu yöntem için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nde yer alan ve en büyük trambolin parkı olan Flyzone Türkiye en iyi seçeneklerin başında gelmektedir.

Flyzone Türkiye’ de yeni insanlarla tanışırken ya da arkadaşlarınızla kaliteli anılar biriktirirken motive edici müziklerle eşliğinde kalori yakmanın da mutluluğunu tüm bedeninizde hissedeceksiniz.

 Neden Trambolin?

Düzenli olarak trambolin üzerinde zıplamanın vücut için sağladığı faydalar aşağıda yer almaktadır. Burada unutulmaması gereken nokta her şeyde olduğu gibi bu aktivitenin de düzenli olarak yapılması gerekliliğidir.

  1. Vücut kaslarını çalıştırdığı için bedenin belli bir forma kavuşmasında destek kuvvet olmaktadır.
  2. Spor antremanları esnasında yapılan kardiyo çalışmaları yerine geçtiği için eğlenirken spor yapmanın ve kalori harcamanın keyfi yaşanmaktadır.
  3. Tüm sporlarda olduğu gibi trambolin üzerinde zıplanması da vücutta yer alan kasların güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
  4. Vücudun ve zihnin rahatlamasına yardımcı olduğu için stres seviyesinin azalmasına imkan sağlamaktadır.
  5. Sosyal ortamların gelişmesine de fayda sağlayan eğlenceli spor aktivitesinin adresi olan Flyzone Türkiye hem ruhunuzun hem de bedeninizin rahatlamasına destek olacaktır.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

FlyZone Turkey (@flyzoneturkey)’in paylaştığı bir gönderi ()

Leave a Reply