Eğlence

Okul Dönemlerinde Çocuklar İçin Moral Etkinliği

cocuklar-icin-etkinlik

Okullar hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlara küçük yaşta başlayıp hayatımızın belirli bir bölümünü öğrenci olarak geçirdikten sonra okul hayatımızı tamamlarız. Okul hayatımızın yirmili yaşların ortasında tamamlansa da eğitim hayatımızın sonuna kadar devam eden bir süreçtir.

Bu okul hayatı suresince bazı duygu değişimleri ve moral bozuklukları ile karşılaşabiliriz. Bu duygu bozukluklarının sebebi öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız, derslerin ağırlığı, başarısız olunan dersler olabilir. Ancak bunlar gelip geçen moral bozukluklarıdır. Bu duygu değişimlerini daha hızlı atlatılması için okul dönemindeki çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlemek mümkündür.

 İlkokul Düzeyindeki Çocuklar İçin Yapılabilecek Moral Etkinlikleri:

Ülkemizde çocuklar yaklaşık 6 yaşında okula başlar. Bazı çocuklar okulu severken bazıları sevmez.Okulu sevmeyen öğrenciler için okula gelmek adeta bir ceza gibidir. Haftada beş gün okula gelmeleri gereken çocuklar bir süre sonra okula gelmek istemeyebilir. Hem onları okula alıştırabilmek hem de okulu seven öğrencilerin yaşadığı dönemlik moral düşüklüğünü gidermek için çeşitli etkinlikler düzenlenebilir.

Bu etkinliklere bir örnek olarak trambolinlerde zıplama etkinlikleri verilebilir. İlkokulda eğlenmeye çok daha yatkın olan çocuklar aileleri ile birlikte gelerek harika etkinliklere katılabilirler. FlyZone Türkiye işte bu fırsatı öğrencilere sunarak onların sınavlardan önce çok daha neşeli olmalarına yardımcı olacaktır.

 Lise Düzeyindeki Öğrenciler İçin Moral Etkinlikleri:

Lise döneminde ergenliğin de etkisiyle öğrenciler daha çok duygu değişimi ve moral düşüşü yaşarlar. Bu gibi durumlarda onlar için yapılabilecek birçok etkinli vardır. Bunlardan ilki arkadaşlarla toplanıp yemek yeme etkinliğidir. Bu etkinlikle birlikte kalabalık öğrenci grupları birbiri ile konuşarak içlerini döker, sorunlarını paylaşır.

Böylece çocuklar hem sorunlarını çözmek için bir adım atmış olurlar hem de içlerini dökerek rahatlamış olurlar. Lise döneminde yapılacak diğer bir moral etkinliği de spor müsabakaları. Öğrencileri çeşitli branşlarda spor müsabakalarında mücadele ettirerek fazla enerjilerini atmalarını sağlamak onlara fazladan moral verir. Özelikle ergenlik döneminde çocukların farklı şeylere yönelmesini engellemek için bu spor etkinlikleri çok önemlidir. Trambolin ile zıplamak da tüm vücudu çalıştıran sportif ve eğlenceli bir faaliyettir. Flyzone Türkiye’ye gelen öğrenciler, özellikle önemli sınavlarından önce moral etkinliği kapsamında çok daha rahatlayarak sınavlarına girmektedirler!

Detaylı bilgi: https://www.flyzoneturkey.com/okullara-ozel-etkinlik.html

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

FlyZone Turkey (@flyzoneturkey)’in paylaştığı bir gönderi ()

Leave a Reply