Eğlence

Trambolinle Zıplayarak Zayıflama

Trambolinle Zayıflama

Trambolinle zıplama, tüm kas sisteminizi harekete geçiren eğlenceli bir aktivitedir. Trambolin üzerinde günde 5 dakika zıplayarak zayıflama için iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Farklı kas gruplarını çalıştıran trambolin yağ yakımını hızlandırır ve kilo verme süresini kısaltır. Aynı zamanda eğlendiren, rahatlatan bir aktivite olan trambolinle zıplamak düşük bütçeli bir egzersizdir. Spor yapmak için saatlerinizi ayıracak vaktiniz yoksa ve monotonluğu sevmiyorsanız FlyZone Türkiye’nin trambolin parkurları ile zayıflayıp formunuzu koruyabilirsiniz.

Trambolinle Zayıflamanın Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak için birçok yöntem bulunur. Ancak önemli olan sadece kilo vermeye odaklanmak değil, zayıflarken vücudunuzu formda tutmak ve verdiğiniz kiloları geri almamaya da dikkat etmektir. Trambolin ile zayıflama bir yandan kilo vermenize yardımcı olurken diğer yandan ideal kilonuzda kalmanızı sağlar. Trambolinle zayıflamanın diğer faydaları ise şöyledir:

 • Zıplama ve sıçrama hareketleri vücudun denge sistemini geliştirir. Buna bağlı olarak kaslarınız gelişir ve duruş bozukluklarınız iyileşir.
 • Trambolin ile yağ hücreleriniz azalırken kas hücreleriniz gelişim gösterir. Zayıflama sırasında kas kaybı yaşanmayacağı için vücudunuz kilo verirken de fit kalır.
 • Trambolin üzerinde yapılan hareketler, sert zeminlerde yapılan egzersizlere göre eklemlere daha az yük bindirir. Trambolinle zıplama eklem problemleri olanlar için de güçlendirici ve sorunları azaltıcı etki sağlar.
 • Kan akışını hızlandırması ve kalp ritmini düzenlemesi sebebiyle zıplayarak zayıflama hücrelere daha iyi oksijen taşınmasına destek olur. Böylece kendinizi zinde hissedersiniz.
 • Terlemeye bağlı olarak toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Düzenli kan akışıyla beslenen hücreler sindirim sisteminin düzenli çalışmasını destekler ve detoks etkisi oluşturur.
 • Zıplayarak zayıflama sinir sistemi üzerinde de olumlu etki uyandırır. Trambolin ile yapılan zıplama hareketleri migren, uykusuzluk, kas ağrıları gibi stresin tetiklediği rahatsızlıkların azalmasına katkı sağlar.
 • Göbek veya basen gibi bölgesel fazlalıkların atılmasında etkilidir. Trambolin vücudunuzu orantılı olarak şekillendirir.
 • Metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakımını hızlandırır.
 • Zıplama hareketleri kas ve eklem dokularına verdiği destek kadar kemiklerin de güçlenmesine yardımcı olur.
 • Düzenli kan akışıyla beslenen hücreler cildinizin görünümünü iyileştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

Trambolin Vücutta Hangi Bölgeleri Çalıştırır?

Trambolin sadece bacak kaslarını çalıştırmaz. Zıplamak tüm vücudu çalıştıran hareketlerin başında gelir. Trambolin ise zıplarken koşmak, dönmek veya takla atmak gibi farklı hareketleri yapmanızı ve bunu yaparken de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar. Trambolin üzerinde esneyerek zıplamak ve tekrar yere basarken denge kurmak tüm kaslarınızı hareket ettiren bir aktivitedir.

Ritmik zıplama hareketleriyle boyun, omuz, sırt, kol, karın, bel, göğüs, bacak ve ayak kasları çalışır. Sıçrarken ayakları ve kolları açmak iç bacak ve kol kaslarının daha iyi çalışmasını ve bu bölgelerde kilo vermeye bağlı oluşabilecek sarkma sorunlarının önüne geçilmesini sağlar. Trambolinle yapılan egzersizler kalp kasını da çalıştırır. Tüm kas dokularını harekete geçirdiği için dengeli bir incelme ile size orantılı bir görünüm kazandırır.

Trambolinle Ne Kadar Kalori Yakılır?

Zıplarken tüm kaslarınızın ve lenf sisteminizin aktif olması kalori yakımını hızlandırır. Yarım saatlik eğlenceli bir trambolin egzersizi 1 saatlik koşu antrenmanına eş değer olduğundan daha az sürede daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Trambolinle kalori yakım miktarı kişiden kişiye değişse de dakikada ortalama 10 kalori yakabilirsiniz. Kalori yakımına ek olarak yağ hücrelerini azaltır. Düzenli yapılması halinde trambolinle hızlı ve kalıcı kilo verebilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük trambolin parkı FlyZone ile zıplamanın, eğlenmenin, sağlıklı ve formda kalmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayan avantajlı fiyatlar ve her yaşa hitap eden özel parkurlarda trambolinle tanışmak için Flyzone Türkiye’de yerinizi ayırtın.

Yorum Yap