Spor

Trambolin İle Bacak İnceltme Egzersizleri

trambolinle bacak inceltme egzersizleri

Bölgesel incelme konusunda problem yaşayan kişilerin en çok yakındığı alan hiç kuşkusuz bacaklardır. Özellikle üst bacaklar zaman içinde genişleyerek kişileri hem estetik açıdan hem de medikal olarak rahatsız edebilir. Diğer bölgelerde olduğu gibi bacaklarda da incelme sağlama için kardiyo egzersizleri ile birlikte bölgesel çalışmalar önerilir. Bu egzersizler arasında da trambolin ile bacak inceltme hem kısa sürede yanıt vermesi hem de oldukça eğlenceli olmasıyla öne çıkar.

Trambolin ile Bacak İnceltmek: Eğlenceli ve Kolay

Bacak bölgesindeki kasları çalıştırmak ve yağları eritmek için öncelikli olarak kardiyo egzersizleri yapmak gereklidir. Kardiyo ile vücut bütünen çalışır ve yağ yakma süreci başlar. Bu aşamadan sonra geleneksel spor rutinlerinde bacak hareketleri tercih edilerek incelme hedeflenir. Biraz uzun ve sıkıcı görünen bu yolun yerine bir alternatif arıyorsanız trambolinde zıplamayı tercih edebilirsiniz. Çünkü trambolinde geçirilen süreç sonunda hem tüm vücuttaki büyük kas grupları çalıştırılarak kardiyo egzersizi yapılmış olur hem de etkili bir bacak egzersizi etkisi yakalanır.

Trambolinle zıplamanın bacaklara faydası hem estetik hem de medikal yönden ele alınabilir. Kan akışını kuvvetlendiren ve bacaklarda ihmal edilen kasları bile aktif hale getiren bu etkinlik ile sadece incelme sağlanmaz aynı zamanda selülit görünümde bile azaltma olur. Trambolinin sağladığı geri itme kuvveti vücudu alışık olmadığı bir etki altına sokar. Bu etki, selulit gibi depolanmış faydasız yağların, toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylelikle hem selülitin yarattığı rahatsız edici görünüm hem de bacağa verdiği ağırlık ve rahatsızlık hissi ortadan kalkar.

trambolinle bacak inceltilir mi

Trambolin Bacak İnceltir mi?

Trambolin ile yapılan egzersizler bacak üzerinde oldukça etkilidir. Üstelik diğer bacak egzersizlerinden farklı olarak eklemler ve kemikler üzerinde yıpratıcı bir baskı oluşturmaz. Oluşan yaylanma hissi ile güçlenen kaslar kısa süre içinde toparlanır ve tonlanır. Peki trambolin bacak inceltir mi? Her zıplama ve geri yaylanma sırasında uzayan, kasılan ve gevşeyen kaslar sayesinde bacak ideal şekline kavuşur. Üstelik etkinlikle sadece bacaklar değil sırt, bel, kalça, göğüs ve karın gibi diğer büyük bölgeler de çalıştığı için bu aynı zamanda çok etkili bir kardiyo olarak da değerlendirilir.

Bacaklarda oluşan ödem ve yağlanmanın yanında trambolinle yapılan egzersizler varis problemlerinin de azaltılmasına yardımcı olur. Yer çekimini olabildiğince azaltan bu etkinlik sayesinde damarlardaki kana farklı bir pompalama etkisi verilir. Trambolinde geçirilen düzenli zaman sonrasında dolaşım hızlanır. Hızlanan dolaşım, ihmal edilen bacak kaslarının çalıştırılması ve trambolinin verdiği itme gücü ile birlikte varisler üzerinde oluşan baskı azalır. Böylelikle varisin yarattığı ağrı hissi ortadan kalkarken bir yandan da bireyi rahatsız eden damar görünümünde azalma yaşanır.

Bacak İnceltmenin En Eğlenceli Yolu: Trambolin

Kilo vermek, form tutmak ya da sadece eğlenmek için trambolinde zıplarken bir yandan bacaklarınızı inceltebilirsiniz. Sadece eğlenmek için zıplanılan trambolin bacak inceltir mi? Bacaklar üzerindeki baskıyı ortadan kaldıran ve büyük kasları yoğun şekilde çalıştıran zıplama egzersizleri, bacakları inceltmek ile kalmaz onlara sağlıklı bir görünüm de kazandırır. Kardiyovasküler egzersizler arasında en eğlenceli alternatiflerden olan biri trambolin çalışmaları, bacak kaslarının hızla kasılıp gevşemesini sağlar. Bu hız sayesinde bacaktaki ödemlerde, selülit ve varislenmelerde büyük bir azalma görülür.

Trambolinde zıplamanın bacak ve vücut üzerindeki diğer olumlu etkileri ise şunlardır:

  • Lenf akışını 15 kat arttırarak bacaklarda olduğu kadar vücutta da dolaşımı hızlandırır.
  • Yerçekimini farklı şekilde kullanarak eklemleri koruma altına alır.
  • Her sıçrama ve inme anı hem bacaklarda hem de vücudun diğer alanlarında bulunan kaslarda detoks etkisi yaratarak toksin atımına yardımcı olur.
  • G kuvveti ile birlikte kemik kütlesini artar, eklemler ve bağlar kuvvetlenir.
  • Ayaklara gereksiz yük binmesini engeller.
  • Koordinasyonu artırır ve duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.

Şimdi siz de bacaklarınızı şekillendirmek ve güçlendirmek için FlyZone‘a gelerek uzman kadro eşliğinde eğlenceli egzersizlerin tadını çıkarabilirsiniz. 

Yorum Yap